Громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном, можуть отримувати соціальні виплати в тій країні де перебувають. Але спершу їм треба відмовитись від соціальної допомоги в Україні, інформують у Мінсоцполітики.
Відмовитись від соціальної допомоги можна дистанційно. Треба написати заяву в довільній формі із зазначенням реквізитів:
· назва органу соціального захисту населення, в якому громадянин перебуває на обліку;
· прізвище, ім’я, по батькові отримувача допомоги;
· адреса зареєстрованого чи задекларованого місця проживання або перебування;
· контактний номер мобільного телефону;
· адреса електронної пошти, за наявності;
· вид допомоги – при народженні дитини, на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю тощо.
Заяву надіслати електронною поштою або засобами поштового зв’язку в орган соціального захисту. Їх адреси є на сайтах районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад.
Орган соціального захисту, до якого надійшло звернення, за бажанням громадянина може надіслати скан-копію довідки про те, що людина не отримує державну допомогу.
Таким самим є механізм відмови від житлових субсидій або пільг на оплату комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива й скрапленого газу.
Читайте також: Соціальні виплати у 2023 році: що продовжено автоматично
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь