Як відмовитись від соцвиплат дистанційно

Як відмовитись від соцвиплат дистанційно

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном, можуть отримувати соціальні виплати в тій країні де перебувають. Але спершу їм треба відмовитись від соціальної допомоги в Україні, інформують у Мінсоцполітики.

Відмовитись від соціальної допомоги можна дистанційно. Треба написати заяву в довільній формі із зазначенням реквізитів:

· назва органу соціального захисту населення, в якому громадянин перебуває на обліку;

· прізвище, ім’я, по батькові отримувача допомоги;

· адреса зареєстрованого чи задекларованого місця проживання або перебування;

· контактний номер мобільного телефону;

· адреса електронної пошти, за наявності;

· вид допомоги – при народженні дитини, на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю тощо.

Заяву надіслати електронною поштою або засобами поштового зв’язку в орган соціального захисту. Їх адреси є на сайтах районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад.

Орган соціального захисту, до якого надійшло звернення, за бажанням громадянина може надіслати скан-копію довідки про те, що людина не отримує державну допомогу.

Таким самим є механізм відмови від житлових субсидій або пільг на оплату комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива й скрапленого газу.

Читайте також: Соціальні виплати у 2023 році: що продовжено автоматично

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини