Де можуть служити обмежено придатні особи

Де можуть служити обмежено придатні особи

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Обмежено придатна особа не може отримати відстрочення від військової служби або звільнитися. Але може змінити місце служби за станом здоров’я.

Наскільки людина придатна до служби в армії визначає військово-лікарська комісія. Одне з її можливих рішень – визнання військового або військовозобов’язаного обмежено придатним. Військова служба для такої особи передбачає певні обмеження. 

Обмежено придатні не можуть служити у:

– високомобільних десантних військах;

– плавскладі;

– морській піхоті;

– спецспорудах.

Можуть служити у:

– частинах чи підрозділах забезпечення;

– військових комісаріатах, зараз – територіальні центри комплектування та соціальної підтримки;

– установах, організаціях, навчальних закладах.

ВЛК під час ухвалення рішень про придатність особи до служби керується кількома документами: розкладом хвороб, станів і фізичних вад; поясненнями щодо застосування цього розкладу; таблицею додаткових вимог до стану здоров’я.

За певними статтями розклад хвороб має формулювання «обмежена придатність чи придатність визначається індивідуально». Під час воєнного стану в усіх таких випадках комісії визнають військовослужбовців придатними для служби. За винятком ст. 2-в, 4-в, 5-в, 13-в, 14-в, 17-в, 21-в, 22-в.

Якщо військовослужбовця визнають обмежено придатним, він може змінити місце служби. 

Підставою для переведення є пункт 82 Указу Президента України «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України». Перевестись можна на рівнозначну або нижчу посаду.

Для цього треба:

– отримати відношення з бажаного місця служби;

– написати рапорт на переведення. Долучити відношення та завірену копію довідки про обмежену придатність.

Постанови штатних та позаштатних військово-лікарських комісій є обов’язковими до виконання. Якщо ви не згодні з висновком, рішення ВЛК можна оскаржити в комісії вищого рівня, а потім – у суді. 

Читайте також: Як пройти військово-лікарську комісію після поранення

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини