Як пройти військово-лікарську комісію після поранення

Як пройти військово-лікарську комісію після поранення

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар
Джавеліна Байрактар

Ви отримали поранення на війні. Отямилися й відчули розпач, намагаючись розібратися з тим, що робити далі. Розповідаємо найважливіше – як військовому після поранення пройти військово-лікарську комісію. 

Основна роль ВЛК  – оцінити стан здоров’я військового після лікування. Комісія підтверджує, що стан його здоров’я пов’язаний із пораненням чи контузією. Може порадити пройти реабілітацію. Врешті комісія вирішує, чи може людина за станом здоровʼя служити й виконувати далі бойові завдання. 

Направлення на ВЛК

Спершу треба отримати направлення на медогляд. Його дає командир військової частини, головлікар військового госпіталю або начальник Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (раніше – військкомату). 

І це направлення – дуже важливе. Без нього висновок ВЛК не міститиме прив’язки до придатності до служби, а лише засвідчить, що поранення пов’язане з захистом Батьківщини.

Довідка про обставини травми 

Якщо військовий має довідку про обставини травми, тоді у висновку ВЛК буде вказано, що поранення «повʼязане з захистом Батьківщини» або «з виконанням обовʼязків військової служби». Ці висновки рівнозначні і є підставою для найвищої суми разової грошової допомоги  після проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).

Без довідки про обставини травми пройти ВЛК також можна, але у висновку можуть записати: «поранення, повʼязане з проходженням військової служби». А воно передбачає менший розмір грошової допомоги.

Якщо ви пройшли ВЛК без довідки про обставини травми, але пізніше її отримали, маєте право звернутися до тієї самої медичної комісії та внести зміни у висновок.

Рішення військово-лікарської комісії

На підставі рішення ВЛК військового визнають:

– придатним до військової служби – він повертається до військової частини;

– тимчасово непридатним до військової служби – має одужувати, поки повністю відновляться всі системи організму;

– обмежено придатним до військової служби – в постанові ВЛК вказують, що військовий може робити, а які види служби йому протипоказані. Така рекомендація від ВЛК дає право перевестися на інше місце служби;

– непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку – такий висновок може дати тільки ВЛК при військовому госпіталі.

У висновку військово-лікарської комісії може бути рекомендація про відпустку за станом здоров’я до 30 днів. Порядок отримання відпустки такий: після ВЛК ви прибуваєте до військової частини, пишете рапорт із проханням відправити у відпустку, додаєте висновок комісії. Іноді військові домовляються з командирами й не їдуть до частини, а дистанційно  подають рапорт про відпустку за станом здоров’я. 

Якщо не погоджуєтеся з висновком 

Оскаржити первинне рішення ВЛК можна у вищій інстанції  – регіональній або центральній військово-лікарській комісії протягом місяця з дня отримання висновку. А рішення останніх маєте право оскаржити в суді.

Читайте також: Ветерани війни можуть отримати 16 тисяч гривень

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини