Одружитись можна в будь-якому ДРАЦСі країни без місячного очікування.
Військові можуть укласти шлюб без особистої присутності — онлайн.
Для військовослужбовців, поліцейських і медиків процедуру спростили. Тепер можна зареєструвати шлюб без особистої присутності одного з наречених. Факт реєстрації шлюбу може засвідчуватися актом про укладання шлюбу, який складений командиром чи керівником на місці служби та роботи, керівником закладу охорони здоров’я.
Скласти акт про шлюб може й очільник лікарні, де працюють чи перебувають наречені.
Якщо наречені не можуть з’явитися з поважної причини для проведення державної реєстрації шлюбу у встановлений день, строк реєстрації переносять за їх письмовою заявою на інший день.
Перелік документів для реєстрації шлюбу під час війни не змінився.
Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати повторний за умови пред’явлення документів про розлучення чи визнання шлюбу недійсним. Це може бути свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним тощо.
Заяву на шлюб можна подати онлайн через портал ДІЯ.
Попередньо можна проконсультуватися з працівниками відділів ДРАЦС.
Читайте також: Заяву про шлюб можна подати через «Дію»
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь