Що потрібно для проходження МСЕК

Що потрібно для проходження МСЕК

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Медико-соціальну експертизу проводять, щоб встановити або підтвердити інвалідність. На МСЕК дає направлення заклад охорони здоровʼя після діагностики, лікування та реабілітації особи. 

Медико-соціальній комісії треба надати документи, які підтверджують, що людина через захворювання, вроджені вади чи внаслідок травм має стійке порушення функцій організму. І це обмежує її нормальну життєдіяльність.

Які документи потрібні для МСЕК:

– копія паспорта або ID картки з витягом із Єдиного державного демографічного реєстру про реєстрацію місця проживання;

– копія військового квитка або тимчасового посвідчення для військовозобов’язаних, призовників;

– направлення на МСЕК, форма №088/о;

– медична документація, оригінали виписок з амбулаторної карти форма 025/о, з історії хвороби стаціонарного хворого форма 027/о, результати обстежень, висновки профільних обласних лікарів; амбулаторна картка;

– додаткові документи, якщо є потреба підтвердити причини інвалідності. 

Нагадаємо, що на час воєнного стану держава спростила процедуру медико-соціальної експертизи. МСЕК працює за принципом екстериторіальності – тобто людина може звернутися до будь-якої комісії, не тільки за місцем реєстрації.

Якщо людина звертається для встановлення інвалідності, але не може прибути на огляд до МСЕК, комісія має право ухвалити рішення заочно, на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я. 

Якщо людина чи дитина з інвалідністю не може пройти обстеження, щоб оформити направлення на МСЕК, її інвалідність продовжують на час дії воєнного стану. Повторний огляд вона зможе пройти через 6 місяців після припинення чи скасування воєнного стану. 

Якщо під час проходження медико-соціальної експертної комісії порушуються ваші права, звертайтеся телефоном на гарячу лінію МОЗ: 0 800 60 20 19. 

Читайте також: Як оформити довідку про інвалідність за кордоном

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини