Скадовчанину допомогли оформити інвалідність дистанційно

Скадовчанину допомогли оформити інвалідність дистанційно

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Юристи громадської приймальні благодійної організації “Фонд милосердя та здоров’я” допомогли жителю окупованого Скадовська оформити інвалідність дистанційно. Наразі чоловік уже отримав висновок МСЕК (медико-соціальної експертної комісії) та завершує оформляти пенсію.

Біда трапилася зі скадовчанином Миколою* вже під час окупації. Виписуючи чоловіка з лікарні, медики порекомендували йому звернутися до МСЕК, щоб оформити пенсію за інвалідністю. 

Його дружина, пані Світлана, у розпачі зателефонувала юристам громадської приймальні БО ФМЗ: 

Підкажіть, будь ласка, чи працює та комісія в Херсоні? Чули, що багато наших лікарів виїхали з області. А нам їхати “просто так” за сотню кілометрів – дуже важко й небезпечно. Якщо ж працює, то як потрапити до них, які документи потрібно? А якщо ні, то що ж нам робити? Адже раніше родину саме чоловік годував…

Фахівці громадської приймальні БО ФМЗ одразу заспокоїли жінку: наразі необов’язково їхати на комісію до Херсона. Та пояснили: у зв’язку з війною Уряд значно спростив процедуру. Достатньо звернутися до лікаря та просити про оформлення направлення до МСЕК (форма 088/о). А МСЕК за направленням закладу охорони здоров’я та наявних відомостей може прийняти рішення заочно, без присутності чоловіка. Також тепер можна звернутися до будь-якої медико-соціальної експертної комісії, а не тільки до місцевої.

Тобто, підтвердити інвалідність можна заочно, без дотримання принципу територіальності.

Скадовчани Микола та Світлана скористалися порадами правозахисників та вже оформлюють чоловікові пенсію з інвалідності. 

Нагадуємо, таким же чином, дистанційно, можна пройти повторний огляд МСЕК. Спеціально укладати декларацію між пацієнтом та лікарем, який оформлює направлення на комісію, – не потрібно. Законодавчі підстави вимагати її відсутні.

Крім того, поки на території країни діє воєнний стан, повторний огляд МСЕК не є обов’язковим. Його треба буде пройти не пізніше, ніж за шість місяців після припинення або скасування воєнного стану.

Щодо виплат, то вони зберігаються протягом усієї дії воєнного часу та 1 місяць після його припинення.

* Ім’я змінено

Довідково. Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні БО ФМЗ можна за телефонами: + 380 66 790 9021 (Телеграм, Viber) щодня з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 17.00.

Електронна адреса: [email protected]  

ВПО з Херсонської області у м. Вінниця, ви маєте можливість звернутися за безкоштовною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини