Старі лампочки безкоштовно мінятимуть на енергоощадні

Старі лампочки безкоштовно мінятимуть на енергоощадні

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

З 1 січня 2023 року стартує програма безплатного обміну ламп розжарювання на нові LED-лампи. Кожен повнолітній українець зможе обміняти 5 ламп старого зразка на 5 світлодіодних. Це допоможе енергетикам збалансувати енергосистему.

Про це заявила міністерка економіки Юлія Свириденко в ефірі телемарафону. За її словами, заміну 30 мільйонів лампочок профінансує Євросоюз. Уряд України своєю чергою працює над тим, щоб усі процедури з боку ЄС були завершені до кінця цього року і вже в січні програма запрацювала.

«Щоб знизити навантаження на енергетичну інфраструктуру, нам доводиться впроваджувати різні, в тому числі нетрадиційні, заходи з енергоефективності. Заміна старих лампочок на нові LED-лампи може зекономити країні у пікові години до 1,5 гігавата електроенергії. Це суттєва економія. Для порівняння: заміна 50 мільйонів LED-лампочок розвантажить роботу цілого реактора атомної електростанції», – підкреслила Юлія Свириденко.

Обмін відбуватиметься через Укрпошту за максимально спрощеним механізмом. Тим, хто вирішить скористатися програмою, треба буде залишити заявку в «Дії», прийти у відділення Укрпошти та обміняти 5 старих ламп на таку ж кількість світлодіодних.

40% споживання електричної енергії в Україні припадає на населення. А LED-лампи споживають у 7-8 разів менше електроенергії, ніж лампи старого зразка. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини