Допомога на поховання пенсіонера виплачується особам, які організували похорон. Сума залежить від закону, за яким була призначена пенсія.
На поховання пенсіонерів з-поміж військовослужбовців – держава надає допомогу в розмірі трьох пенсій, але сума має бути не менша за п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб. У 2023 році прожитковий мінімум становить 2 684 гривні.
Допомога для поховання решти пенсіонерів — дві пенсії, які отримував небіжчик.
Зверніть увагу: допомога не виплачується, якщо пенсіонера поховали коштом держави.
Допомогу виплачує Пенсійний фонд, гроші зараховують на банківський рахунок особи, яка опікувалася похованням. Якщо в одержувача немає рахунку, виплата йде через міжнародну платіжну систему «Швидка копійка»: заявник може отримати гроші в будь-якому відділенні Ощадбанку. Туди треба звернутися з паспортом та ідентифікаційним кодом.
Людині, яка звертається за допомогою, потрібно подати такі документи:
– паспорт та ідентифікаційний код;
– заяву про виплату допомоги на поховання (заповнюється на місці);
– витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть;
– реквізити свого банківського рахунку.
Якщо пенсіонер помер за межами України, це зареєстрували в іншій державі, а їхнє законодавство не передбачає видачу довідок, тоді заявник надає свідоцтво про смерть або інший документ, який підтверджує факт смерті.
Строк звернення за допомогою на поховання не обмежується в часі. Необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України. Перелік сервісних центрів – за посиланням.
Якщо померла застрахована особа, допомогу на поховання виплачує роботодавець за кошти соцстраху.
Коли не стало людини, яка не досягла пенсійного віку, не працювала, не перебувала на службі, не зареєстрована в центрі зайнятості, необхідно звернутися до місцевих органів влади. Розмір допомоги на поховання встановлюють на місцях, у різних регіонах він може бути різний.
У випадку смерті безробітного слід звернутися до центру зайнятості, де людина стояла на обліку. Виплатять допомогу в один прожитковий мінімум.
Читайте також: Як переселенцям отримати лікарняні, декретні та виплати на поховання
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь