Як отримати допомогу на поховання

Як отримати допомогу на поховання

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Допомога на поховання пенсіонера виплачується особам, які організували похорон. Сума залежить від закону, за яким була призначена пенсія. 

На поховання пенсіонерів з-поміж військовослужбовців – держава надає допомогу в розмірі трьох пенсій, але сума має бути не менша за п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб. У 2023 році прожитковий мінімум становить 2 684 гривні.

Допомога для поховання решти пенсіонерів — дві пенсії, які отримував небіжчик.

Зверніть увагу: допомога не виплачується, якщо пенсіонера поховали коштом держави.

Допомогу виплачує Пенсійний фонд, гроші зараховують на банківський рахунок особи, яка опікувалася похованням. Якщо в одержувача немає рахунку, виплата йде через міжнародну платіжну систему «Швидка копійка»: заявник може отримати гроші в будь-якому відділенні Ощадбанку. Туди треба звернутися з паспортом та ідентифікаційним кодом.

Людині, яка звертається за допомогою, потрібно подати такі документи:

– паспорт та ідентифікаційний код;

– заяву про виплату допомоги на поховання (заповнюється на місці);

– витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть;

– реквізити свого банківського рахунку. 

Якщо пенсіонер помер за межами України, це зареєстрували в іншій державі, а їхнє законодавство не передбачає видачу довідок, тоді заявник надає свідоцтво про смерть або інший документ, який підтверджує факт смерті.

Строк звернення за допомогою на поховання не обмежується в часі. Необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України. Перелік сервісних центрів – за посиланням

Якщо померла застрахована особа, допомогу на поховання виплачує роботодавець за кошти соцстраху.

Коли не стало людини, яка не досягла пенсійного віку, не працювала, не перебувала на службі, не зареєстрована в центрі зайнятості, необхідно звернутися до місцевих органів влади. Розмір допомоги на поховання встановлюють на місцях, у різних регіонах він може бути різний.

У випадку смерті безробітного слід звернутися до центру зайнятості, де людина стояла на обліку. Виплатять допомогу в один прожитковий мінімум.

Читайте також: Як переселенцям отримати лікарняні, декретні та виплати на поховання

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини