Як отримати субсидію, коли є борги за комуналку

Як отримати субсидію, коли є борги за комуналку

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

До громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» звернулася пані Ольга з Херсона. У вересні вона дізналась, що суд ще до 24 лютого виніс рішення про стягнення з неї заборгованості за комунальні послуги.

Юристи приймальні підготували скаргу на це рішення, було відкрите судове провадження, справу розглядають. Але з початком опалювального сезону в пані Ольги виникло ще одне питання. Вона почала оформлювати субсидію. Обов’язкова умова надання субсидії  – відсутність заборгованості з оплати комунальних послуг. А одна з причин, через яку в субсидії можуть відмовити, – прострочена на понад три місяці заборгованість.

Довідково:

У субсидії можуть відмовити, якщо уповноважений орган отримав інформацію, що людина на день звернення має заборгованість за житлово-комунальні послуги, утримання будинку та прибудинкової території більш як за три місяці, і загальна сума боргу перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  – тобто 680 гривень. 

Ця норма прописана в абзаці 1 підпункту 5 пункту 14 «Положення про порядок призначення житлових субсидій». Цей документ затверджений Постановою Кабінету Міністрів №848 від 21 жовтня 1995 року «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». Далі – Положення.

Але в цьому ж документі прописані винятки. 

В абзаці 4 підпункту 5 пункту 14 Положення йдеться, що субсидію дадуть навіть із заборгованістю за кількох умов. Якщо є документальне підтвердження, що борги сплачені. Якщо є договір про реструктуризацію боргів. І коли споживач оскаржує заборгованість у суді і є рішення про відкриття провадження протягом двох місяців із початку опалювального сезону. 

В іншому випадку – субсидію призначать із наступного місяця, після того, як уповноважений орган отримає підтвердження, що людина сплатила борг, реструктуризувала його або оскаржує в суді.

Тобто, якщо у вас є заборгованість зі сплати житлово-комунальних послуг, а опалювальний сезон уже почався, ви зможете оформити субсидію, якщо протягом двох місяців із його початку надасте один із документів:

  • довідку про оплату заборгованості;
  • договір про реструктуризацію заборгованості;
  • ухвалу про відкриття провадження в справі щодо оскарження заборгованості в судовому порядку.

Пані Ольга має документи про те, що вона оскаржує заборгованість у суді. Їй призначили субсидію. 

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram).

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини