Для фіксації факту заподіяної шкоди потрібно скласти Акт про залиття квартири. Для цього необхідно викликати представників управляючої компанії. Такі норми передбачають Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій.
В Акті про залиття обов’язково має бути зазначено:
– дата складання акта про залиття: число, місяць, рік;
– прізвища, ініціали та посади членів комісії;
– прізвище, ім’я, по батькові власника чи орендаря квартири, що зазнала шкоди;
– адреса квартири, поверх, форма власності;
– характер залиття та його причини, наприклад: втручання мешканців квартири у роботу системи, незадовільне технічне обслуговування систем, передчасний вихід із ладу радіаторів опалення, трубопроводів, вентилів, гнучких підводок тощо;
– завдана матеріальна шкода: обсяги необхідного ремонту, перелік пошкоджених внаслідок залиття речей та їх орієнтована вартість;
– висновок комісії щодо встановлення вини особи, яка залила вашу квартиру.
Акт про залиття і розмір збитків мають підтвердити свідки з інших квартир – вони також розписуються в акті.
Важливо зробити фото й відео всіх пошкоджень у квартирі та записати повні дані свідків – ПІБ, адресу та контактні телефони.
Якщо управляюча компанія відмовляється скласти Акт про залиття, ви маєте право звернутись за захистом прав до територіального органу Держпродспоживслужби у вашому регіоні.
Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:
Facebook та Телеграм канал – Безоплатні юристи Херсон
Читайте також: Хто може не платити за житлово-комунальні послуги.Інфографіка
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38 (095) 805 72 99.
Залишити відповідь