Змінити прізвище після розлучення стало простіше

Змінити прізвище після розлучення стало простіше

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар
Джавеліна Байрактар

В Україні спростили процедуру зміни прізвища після розлучення. 27 вересня 2022 року Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови про порядок розгляду заяв. Тепер цей нотаріально завірений документ можна надіслати поштою або подати через представника. 

Яких випадків стосуються ці зміни

Якщо ви розірвали шлюб через РАЦС або суд, але залишили прізвище, на якому перебували, а пізніше таки вирішили його змінити.

Як це працює тепер 

Раніше подавати заяву про зміну прізвища можна було тільки особисто – з пред’явленням паспорта. Тепер законодавець зробив виняток із загальних правил: заяву про зміну прізвища після розлучення можна надіслати поштою або подати через представника, якщо підпис на цій заяві засвідчений нотаріально.

Представник особи має право й отримати свідоцтво про зміну прізвища.  

Якщо у вас виникли питання чи ви постали перед труднощами в цьому питанні – звертайтеся за безоплатною юридичною консультацією тел.: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 17.00. Електронна адреса: [email protected]  

У місті Вінниці громадяни можуть отримати консультацію юриста, попередній запис за телефоном: +38 (066) 945 65 60 (Viber, WhatsApp, Telegram).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини