Чи потрібно змінювати документи після перейменування вулиць

Чи потрібно змінювати документи після перейменування вулиць

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар
Джавеліна Байрактар

В Україні триває процес перейменування вулиць. Цього вимагає Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки». Ці режими знищили від 14 до 16 мільйонів людей в Україні.  

У громадян часто виникає питання, чи потрібно їм змінювати документи після перейменування вулиць. Чи мусять ставити новий штамп про реєстрацію в паспорті? Роз’яснюємо. 

Якщо паспорт у вигляді книжечки?

У документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус людини, зокрема і в паспорт старого зразка, відомості про зареєстроване місце проживання чи перебування, зняття з реєстрації не вносяться. 

Якщо паспорт у вигляді ІD-картки?

Для підтвердження місця проживання треба мати витяг із реєстру територіальної громади. Його можна отримати в органі реєстрації, в центрі надання адміністративних послуг. Або згенерувати через застосунок «Дія» після електронної ідентифікації.

Витяги з реєстру територіальної громади в електронній та паперовій формі мають однакову юридичну силу.

Отже, в разі перейменування вулиць документи, що посвідчують особу, міняти не потрібно.

Читайте також: Як дистанційно замовити документи з Держреєстру актів цивільного стану. Інфографіка

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38066 94 56 560.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини