До суду викликатимуть через Viber

До суду викликатимуть через Viber

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Судові повістки, повідомлення та виклики тепер надходитимуть і на месенджери. Такий порядок затвердила Державна судова адміністрація України наказом від 23 січня 2023 року  №28. Про це в соцмережі написав заступник голови Державної судової адміністрації Сергій Чорнуцький.

Тож нині повістки за заявою учасника судового процесу першочергово надсилатимуть на месенджер. Якщо ж мобільний телефон абонента не «прив’язаний» до месенджера, повістки, як і раніше, надходитимуть у формі SMS-повідомлень. 

Державне підприємство «Інформаційні судові системи» завершує розробку сервісу, який дозволить судам автоматично надсилати повістки на один із найпоширеніших месенджерів – Viber. Впровадити це планують не пізніше 10 лютого.

Надсилання повісток та викликів через месенджери заощадить судам понад 6 мільйонів гривень на рік. Вартість однієї повістки через Viber утричі дешевша за SMS-повідомлення.

З порядком надсилання судових повісток, повідомлень і викликів учасникам судового процесу в електронній формі можна ознайомитись тут

Читайте також: Ставки зросли: скільки коштує звернутися до суду у 2023 році

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини