Коли переселенці втрачають виплати та як їх поновити

Коли переселенці втрачають виплати та як їх поновити

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

До громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» звернулася пані Олена (ім’я змінено), яка жила в Херсоні до 24 лютого 2022 року, а в березні з донькою переїхала на Івано-Франківщину. Там вони зареєструвались як внутрішньо переміщені особи.

У жовтні через сімейні обставини Олена з донькою поїхала до Польщі – навідати  матір Олени. За два тижні повернулися в Україну. Та на початку листопада виплати їм, як вимушеним переселенцям, не надійшли. 

Олена звернулася до підрозділу з питань соціального захисту, щоби з’ясувати причини затримки допомоги. Спеціаліст повідомив: їм надійшла інформація, що Олена та її дочка виїхали, тому ухвалили рішення про припинення виплат – як особам, які поїхали на постійне місце проживання за кордон. 

Справді, відповідно до статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» дія довідки ВПО скасовується, якщо особа:

  • подала заяву про відмову від довідки;
  • повернулася до свого постійного місця проживання;
  • виїхала жити за кордон.

Коли людину знімають з обліку ВПО, виплати припиняють.

Але важливим аспектом у цьому випадку є саме факт виїзду на постійне місце проживання, а не короткочасна поїздка. Річ у тому, що державним органам самостійно важко встановити тривалість та причини закордонної поїздки. 

Юристи приймальні підготували скаргу з нормативним обґрунтуванням протиправних дій чиновників. Додали документи, які підтверджують нетривалість перебування за кордоном – закордонний паспорт та копії квитків. А також документи про хворобу матері Олени, яка перебуває в Польщі.

Виплати пані Олені та її доньці поновили.

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Більше у нашому Телеграм

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини