Як дитині виїхати за кордон під час війни

Як дитині виїхати за кордон під час війни

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Для виїзду за кордон дитини до 16 років потрібен її паспорт громадянина України (у формі ID-картки видають із 14 років) або свідоцтво про народження. Це можуть бути й інші документи, що містять відомості про особу. На їх підставі Держприкордонслужба дозволить перетин кордону. Ці норми прописані в пунктах 2-6 «Правил перетинання державного кордону громадянами України». 

Дитину можуть супроводжувати:

– мати без нотаріально посвідченої згоди батька;

– батько без нотаріально посвідченої згоди матері, якщо він має право виїхати за кордон під час воєнного стану;

– баба, дід, повнолітній брат, сестра, мачуха, вітчим або інші особи, уповноважені одним із батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.

Питання перетину кордону дітьми під час воєнного стану врегульовано Законом України «Про порядок виїзду з України й в’їзду в Україну громадян України», а також «Правилами перетинання державного кордону громадянами України», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 з подальшими змінами.

Звертаємо увагу, що Правила перетину кордону можуть змінюватися. Тож для отримання актуальної інформації можна звернутися на гарячу лінію Прикордонної служби України.

Гаряча лінія Державної прикордонної служби України:

  • 1598 – безплатна лінія для дзвінків із території України;
  • +38 (044) 527 63 63 для дзвінків із-за кордону, за тарифами оператора зв’язку.

Читайте також: До яких країн українців пускають без біометричного паспорта

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини