Пенсія за довіреністю: що потрібно знати пенсіонеру

Пенсія за довіреністю: що потрібно знати пенсіонеру

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Питання про виплату пенсії за довіреністю актуальне для багатьох людей, які через певні обставини не можуть самостійно отримувати свої виплати. Така можливість справді існує  – людина може делегувати права на отримання пенсії іншій особі. Для цього їй потрібно оформити довіреність. Ця норма прописана у статті 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». 

Проте важливо пам’ятати про певні обмеження та правила:

  1. Термін дії довіреності визначається самим документом. Строк дії довіреності на отримання пенсії не може перевищувати 12 місяців. 
  2. Після того, як строк дії довіреності спливе, пенсіонеру доведеться особисто звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України й подати заяву про продовження виплати пенсії за довіреністю.
  3. Виплата за довіреністю здійснюватиметься ще один рік, починаючи з місяця, що настає після подання заяви.

Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:

Фейсбук та телеграм-канал  Безоплатні юристи Херсон

Читайте також: Мінімальні пенсії у 2025 році: чого очікувати українцям

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефону +38 (095) 805 72 99.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини