Виїзд дитини за кордон із довіреністю: в Україні запровадили важливі зміни

Виїзд дитини за кордон із довіреністю: в Україні запровадили важливі зміни

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Уряд вніс зміни до деяких постанов, які регулюють роботу нотаріусів. А це своєю чергою – внесло корективи у правила оформлення документів для вивезення дитини за кордон. Зміни стосуються нотаріально завірених довіреностей на білому папері.

Річ у тім, що з початком повномасштабної війни в країні перестали виробляти нотаріальні бланки. Багато нотаріусів знищували ці папери, щоб їх не використав ворог. Тому довіреності на виїзд дитини за кордон дозволи оформляти на звичайному білому аркуші. Але нині нотаріальні бланки вже є в наявності. Й довіреності оформлятимуть саме на таких документах.

Важливо! Батькам, які хочуть відправити дітей з України в супроводі третіх осіб, і оформили довіреності раніше – потрібно подбати про нові документи. Оскільки завірені нотаріусом документи на білому папері з 23 травня втрачають чинність.

Водночас довіреності, зроблені до 23 травня, – дійсні. Проте разом із цим документом  прикордонникам треба надати довідку від нотаріуса, що він справді завіряв цей дозвіл на виїзд.

Ці новації не стосуються перетину кордону під час воєнного стану дітей до 16 років, які їдуть за кордон у супроводі одного з батьків чи родичів. Для виїзду дитини має бути заява одного з батьків, завірена органом опіки. Згода другого з батьків не потрібна.

Читайте також: Що треба знати про виїзд за кордон дітей до 16 років

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини