Від початку повномасштабної війни з України виїхали понад чотири мільйони українців. Серед них, зокрема, були вагітні жінки, яким вже довелося чи доведеться народжувати за кордоном.
Яке громадянство можуть отримати ці немовлята? Та як зареєструвати факт народження дитини поза межами України?
Громадянство дитини насамперед пов’язується з:
- громадянством їх батьків, а саме перебуванням у громадянстві України батьків дитини або одного з них;
- фактом реєстрації місця проживання батьків дитини чи одного з них на території України на момент народження малюка.
В такому випадку, набуття дитиною українського громадянства не залежить від того, народилася вона на території України чи за її межами.
Реєстрацію народження дитини за межами України проводять:
- Дипломатичні представництва і консульські установи України. Реєстрація народження дитини проводиться без стягнення консульського збору.
- Консул (за відповідною заявою батьків дитини). Одночасно визначається походження дитини, а також присвоюється ПІБ.
Строк подачі заяви:
- невідкладно, або не пізніше 1 місяця з дня народження дитини.
- не пізніше 3 діб, при народженні мертвої дитини.
У випадку хвороби, смерті батьків або інших причин неможливості зареєструвати народження дитини реєстрація проводиться за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров’я, в якому народилася дитина або в якому вона в цей час перебуває.
Визначення місця народження дитини
- За місцем проживання батьків (чи одного з них);
- Або фактичне місце народження дитини (підтверджується документом, що посвідчує факт її народження або місце проживання батьків).
Якщо дитина народилася під час перебування матері на морському, річковому, повітряному судні, у потязі або в іншому транспортному засобі, то реєстрації проводиться у найближчій консульській установі. Місцем народження зазначається місце проживання батьків (або одного з них).
Які документи необхідні для реєстрації народження дитини в консульській установі:
- Документ медичного закладу про народження дитини;
- Паспортні документи, що посвідчують особи батьків чи одного з них;
- Документ, який є підставою внесення відомостей про батька (свідоцтво про шлюб, заява матері, заява батька про визнання батьківства).
Як отримати українське свідоцтво про народження, якщо дитина народилася на тимчасово окупованій території можна ознайомитись за посиланням https://fmz.org.ua/novini/osoblyvosti-reyestracziyi-aktiv-czyvilnogo-stanu-zhyteliv-okupovanogo-hersona-retrospektyva-ta-novi-realiyi
P.S. Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні БО ФМЗ можна за телефонами: + 380 66 790 9021 (Телеграм, Viber) щодня з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 17.00.
Електронна адреса: [email protected]
ВПО з Херсонської області у м. Вінниця, ви маєте можливість звернутися за безкоштовною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber, Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь