Замість паспортів: українці в окупації зможуть оформити тимчасові посвідчення

Замість паспортів: українці в окупації зможуть оформити тимчасові посвідчення

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Протягом двох років в Україні реалізовуватимуть експеримент, у рамках якого громадянам України видаватимуть тимчасове посвідчення замість паспорта. Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів.

Ця ініціатива стосується осіб, які проживають на окупованих територіях або у зонах бойових дій. Головна мета – спростити повернення громадян України з окупованих територій через інші країни.

Для цього уряд розробив документ «Про реалізацію експериментального проєкту з видачі тимчасового посвідчення громадянина України особам, які перебувають на територіях, де тривають бойові дії або які тимчасово окуповані Російською Федерацією».

Наголосимо: українці на окупованих територіях не мають змоги отримати посвідчення особи. Бо інші країни, зокрема росія, таке рішення можуть використовувати як визнання Україною окупованих територій такими, що належать іншій державі. Тож таким людям видаватимуть тимчасові посвідчення. 

Так громадяни України зможуть отримати документ, який підтверджує їхню особу та громадянство. З ним можна виїхати через росію, в’їхати на територію інших країн та звернутися до закордонних дипломатичних установ для оформлення закордонного паспорта громадянина України.

Такі посвідчення отримають:

  • Особи, які втратили паспорт громадянина України, на ім’я яких уже оформлено паспорт або документи для виїзду за кордон за допомогою Єдиного державного демографічного реєстру або електронної системи ДМС.
  • Особи до 18 років, щодо яких немає інформації в Реєстрі або електронній системі ДМС.

Використання цього документа на території інших держав буде координувати Міністерство закордонних справ України.

Читайте також:  Які документи посвідчують особу 

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38  095 805 72 99.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини