З 1 лютого 2024 року в Україні набули чинності зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей», що впливають на порядок виплат сім’ям військовослужбовців, які потрапили в полон або вважаються зниклими безвісти.
Відтепер грошове забезпечення військовослужбовців, які потрапили у полон або зникли безвісти, розподілятиметься таким чином:
- 50 відсотків виплати отримують члени сім’ї першої черги: дружина (чоловік), діти, батьки військового. Суму розділяють рівними частинами між усіма претендентами.
- Якщо таких родичів немає, 20 відсотків виплати можуть одержати родичі другої черги: рідні брати, сестри, племінники тощо.
- Решта коштів залишається на рахунку військової частини до з’ясування обставин полону чи зникнення військовослужбовця.
Коли військовий повернеться з полону, всі кошти перерахують йому. У разі підтвердження його загибелі, виплати увійдуть у спадщину й будуть розподілені за законом.
Нововведення передбачає, що військовослужбовець може визначити, хто отримуватиме виплати, якщо він потрапить у полон або зникне безвісти. Для цього треба скласти особисте розпорядження у довільній письмовій формі, вказати осіб, які мають отримати виплати, та відсоткове співвідношення їхніх часток.
Кошти будуть нараховувати цим особам до з’ясування обставин, за яких військовий опинився у полоні чи зник безвісти.
Ці зміни не поширюються на військовослужбовців, які:
- добровільно здалися в полон
- самовільно залишили військову частину.
Родичам військових, які потрапили у полон або зникли безвісти, рекомендують звернутися до територіального центру комплектування й отримати детальні консультації щодо подачі документів на виплату.
Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:
Фейсбук та телеграм-канал Безоплатні юристи Херсон
Читайте також: Чоловіків 25–60 років автоматично братимуть на військовий облік: що змінив уряд
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефону +38 (095) 805 72 99.
Залишити відповідь