21 березня 2024 року стартував експериментальний проєкт з оформлення тимчасового посвідчення українським громадянам, які перебувають в окупації та на територіях, де тривають бойові дії. Цей документ знадобиться людям, які втратили паспорт і не мають можливості відновити.
Що таке тимчасове посвідчення?
Це документ, який посвідчує особу та підтверджує її українське громадянство. Таке посвідчення можна обміняти на паспорт громадянина України.
Кому можна оформити тимчасове посвідчення?
- Громадянам України, які втратили паспорт і не можуть його відновити.
- Дітям до 18 років, якщо інформації про них немає в Реєстрі або у відомчій системі Державної міграційної служби.
Хто може звернутися за оформленням посвідчення?
- Законний представник: батьки, опікун, піклувальник.
- Член сім’ї: дружина, чоловік, повнолітня дитина, брат, сестра.
- Мінреінтеграції.
Як оформити тимчасове посвідчення?
- Законний представник або член сім’ї подає до територіального органу міграційної служби заяву й такі документи:
свідоцтво про народження – якщо посвідчення оформлюють для особи до 18 років, щодо якої немає інформації в Реєстрі або відомчій системі ДМС. Крім свідоцтва, це може бути документ про реєстрацію народження, виданий іноземною державою; електронне відображення актового запису; витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження;
документ, що посвідчує особу законного представника, члена сім’ї;
документ, що підтверджує повноваження особи або факт родинних стосунків;
одна кольорова фотокартка особи у віці до 18 років розміром 10 × 15 сантиметрів.
- Працівник територіального органу Державної міграційної служби перевіряє, чи є вся необхідна інформація про людину, формує у відомчій системі ДМС заяву-анкету та сканує документи.
- Заява-анкета й документи надсилають до Державної міграційної служби. Там ухвалюють рішення про оформлення тимчасового посвідчення або про відмову.
- Посвідчення оформляють безоплатно протягом 15 робочих днів із дня подання заяви.
- Оформлений документ надходить до відповідного територіального органу ДМС, щоб згодом передати його законному представнику чи члену сім’ї. Або надходить у Мінреінтеграції, яке організовує передачу особі її тимчасового посвідчення.
Термін дії тимчасового посвідчення: три місяці. Потім його можна обміняти на паспорт.
Детальну інформацію про порядок оформлення тимчасового посвідчення можна отримати на сайті Державної міграційної служби або за телефоном: 0 800 503 302.
Читайте також: Як оформити тимчасові посвідчення в окупації
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38 (095) 805 72 99.
Залишити відповідь