Чи можна ламінувати важливі документи

Чи можна ламінувати важливі документи

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Люди звикли ламінувати важливі документи – дипломи, свідоцтва про народження, шлюб чи розлучення, ідентифікаційні коди тощо. Це допомагає зберегти їх цілими, захистити від зношування.  

Ламінування документів в Україні не заборонене. Однак законодавство зобов’язує державні органи, реєстраторів та інші організації працювати виключно з оригіналами. Адже справжність заламінованого документа встановити можна не завжди – цьому заважає щільна плівка-ламінація. Такі документи вважаються пошкодженими. Їх не приймає нотаріус. Експертизу щодо того, чи ламінований документ є справжнім, провести неможливо.

При перетині кордону міграційна служба або прикордонники обґрунтовано можуть вимагати оригінали документів, без ламінації. 

На ламінованому документі не можна:

– поставити апостиль – це спеціальний штамп, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток. Наприклад, апостиль ставлять на свідоцтвах про народження та реєстрацію шлюбу, щоб ці документи мали юридичну силу за кордоном; 

– поставити відмітки, коли є така необхідність;

– зробити виправлення;

– внести зміни й доповнення.

Нотаріус бере в роботу лише ті запаяні у плівку документи, ламінування яких прямо передбачено законом: посвідчення водія; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу; пенсійне посвідчення; диплом про отримання освіти. Обмеження не стосується й документів, які відразу виготовлені з полімеру: паспорт у формі ID-картки; пенсійне; посвідчення водія; міжнародне посвідчення водія та інші.

Читайте також: Як оформити секретний заповіт

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини