Заповіт посвідчує державний або приватний нотаріус. Але трапляються ситуації, коли людина хоче скласти заповіт, але не має можливості звернутися до нотаріуса. Для цього випадку визначено перелік посадовців, які можуть виконувати таку функцію.
Якщо громадяни України перебувають за кордоном, вони можуть звернутись для посвідчення заповіту до консульств та посольств України.
Якщо особа живе в селі, її заповіт – крім секретного – може посвідчити уповноважена особа органу місцевого самоврядування.
Заповіт людини, яка лежить у лікарні чи госпіталі, яка проживає в будинку для літніх та осіб з інвалідністю, може посвідчити:
– головний лікар;
– заступник головного лікаря з медичної частини або черговий лікар;
– начальник госпіталю, директор або головний лікар будинку для літніх людей та осіб з інвалідністю. Заповіт вони посвідчують при свідках.
Заповіт особи, яка перебуває у плаванні на судні, яке ходить під прапором України, може посвідчити капітан. Посвідчується при свідках.
Заповіт особи, яка перебуває в експедиції, може посвідчити начальник експедиції. Посвідчується при свідках.
Заповіт військовослужбовця може посвідчити командир, начальник частини. Це правило стосується пунктів дислокації військових частин, з’єднань, установ, військово-навчальних закладів, де немає нотаріуса чи іншого нотаріального органу. Командир може посвідчити також заповіт членів сім’ї військовослужбовця. Це робиться при свідках.
В умовах воєнного стану заповіти військовослужбовців Збройних сил та інших військових формувань, правоохоронців, працівників органів цивільного захисту може посвідчувати командир чи начальник цих формувань.
Начальник табору посвідчує заповіт військовополоненого.
Заповіт особи, яка тримається в установі виконання покарань, може бути посвідчений начальником такої установи. Це робиться при свідках.
Заповіт особи у слідчому ізоляторі може бути посвідчений начальником слідчого ізолятора, при свідках.
Нотаріус, інша посадова особа, яка посвідчує заповіт, свідки, а також фізична особа, яка підписує заповіт замість заповідача, не мають права до відкриття спадщини розголошувати факт складення заповіту, його зміст, скасування або зміни.
Читайте також: Як оформити секретний заповіт
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь