На порталі «Дія» є можливість зареєструвати дитину та отримати свідоцтво про її народження. А також замовити дев’ять інших державних послуг для немовляти.
Для цього знадобиться смартфон та номер медичного висновку або судового рішення про встановлення факту народження дитини.
Як отримати послугу онлайн?
1. Зареєструйтеся або авторизуйтеся в кабінеті громадянина на порталі «Дія» – diia.gov.ua. Для цього знадобиться електронний підпис.
2. Заповніть онлайн-форму та виберіть потрібні послуги.
3. Підпишіть заяву електронним підписом. Другому з батьків потрібно підписати заяву своїм електронним підписом, якщо:
– батько та мати дитини не перебувають у шлюбі, мають різні прізвища, зареєстровані за різними адресами (для послуги з реєстрації місця проживання дитини);
– допомогу при народженні, допомогу багатодітним та/або компенсацію за пакунок малюка отримуватиме мати, а заяву подає батько (і навпаки).
Посилання на заяву в «Дії» надійде другому з батьків на електронну пошту.
4. Заява про державну реєстрацію народження дитини автоматично надсилається у відділ державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) за адресою пологового будинку.
5. Рішення про державну реєстрацію народження дитини буде ухвалено не пізніше наступного робочого дня. Повідомлення про успішну реєстрацію чи відмову з’явиться в кабінеті громадянина і надійде на електронну пошту.
Забрати свідоцтво у відділі ДРАЦС може той із батьків, хто підписав заяву.
Якщо ви замовили свідоцтво поштою, отримати документ зможе тільки один із батьків дитини.
Ви не зможете отримати послугу онлайн, якщо:
– у дитини вже є свідоцтво про народження;
– у пологовому будинку видали медичне свідоцтво про народження старого зразка (форма 103/о);
– дитина народилася поза лікувальним закладом;
– дитина народилася поза межами України;
– один із батьків дитини – громадянин іншої країни;
– шлюб між батьком та матір’ю укладений в іншій країні.
З вересня цього року Міністерство юстиції України спростило процедуру оформлення свідоцтва про народження, якщо дитина народилася та перебуває в окупованому населеному пункті. Адже там робота місцевих відділів державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС), зокрема й на Херсонщині, заблокована. Досі зареєструвати немовля можна було лише на підконтрольній Україні території. З процедурою оформлення свідоцтва про народження можна ознайомитись за посиланням.
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь