Українці стикаються з бюрократичними перешкодами при реєстрації прав на нерухомість. Відмова у державній реєстрації — ситуація неприємна, але не безвихідна. Знати свої права і шляхи захисту — ключ до справедливого вирішення справи. Коли «ні» — не вирок: як діяти у випадку відмови в державній реєстрації нерухомості та куди звертатися по справедливість.
Чому можуть відмовити у реєстрації?
Причин відмови — кілька: відсутність повного пакета документів, неточності чи помилки в них, наявність арештів або заборон, а також попередня реєстрація майна на іншу особу. Іноді причина криється у технічних деталях, які легко виправити — головне, вчасно виявити.
Де і як реєструвати нерухомість?
Подати документи на держреєстрацію можна у кілька способів: у державного реєстратора, ЦНАПі, в нотаріуса або онлайн через портал «Дія». Цифровий сервіс доступний у 21 області, за винятком Донецької, Луганської, Херсонської областей і міста Києва.
Що робити у разі відмови?
Громадяни мають право оскаржити рішення про відмову. Один із механізмів — подати скаргу до територіального органу Міністерства юстиції. На це є два місяці з моменту, коли стало відомо про рішення, яке ви вважаєте несправедливим.
У скарзі потрібно викласти особисті дані, описати суть проблеми, обґрунтувати свою позицію, вказати вимоги й поставити підпис — власноручний або з використанням КЕП у разі подання в електронному вигляді. Мін’юст має до 45 днів для розгляду звернення.
А якщо не допоможе — до суду
Якщо оскарження в Міністерстві юстиції не дало результату, громадянин має право захищати свої права у суді. Для цього потрібно підготувати позовну заяву, додати копію рішення про відмову та зібрати докази неправомірності дій реєстратора. У разі позитивного рішення, суд зобов’яже посадовців зареєструвати право власності на нерухомість.
Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:
Фейсбук та телеграм-канал Безоплатні юристи Херсон
Читайте також: Які документи підтверджують право власності та Які документи підтверджують право власності на землю
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефону +38 (095) 805 72 99.
Залишити відповідь