Як оформити закордонний паспорт дитині, яка народилася за кордоном

Як оформити закордонний паспорт дитині, яка народилася за кордоном

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Громадяни України, в яких дитина народилася за кордоном, можуть там оформити їй закордонний паспорт. Як це зробити, роз’яснюємо.

Де оформити паспорт

За межами України оформити закордонний паспорт можна в центрах «Паспортний сервіс» і в закордонних дипломатичних установах.

Чи обов’язкова присутність дитини

Присутність дитини не обов’язкова. Але необхідно мати фото дитини розміром 10х15 сантиметрів для внесення зацифрованого образу обличчя.

Якщо в дитини іноземне свідоцтво про народження

Необхідно зробити офіційний переклад і завірити нотаріально. Також для легалізації свідоцтва може потребувати апостиля – спеціального штампа, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток.

Якщо паспорт матері прострочений або в нього не вклеєна фотокартка 

Можна одночасно оформити ID-картку матері та закордонний паспорт дитині. Для цього потрібно звертатися до центрів «Паспортний сервіс» за кордоном.

Якщо батько дитини – іноземець 

Необхідно в дипломатичній установі отримати довідку, що ви є громадянином України. На її оформлення піде три місяці. З цією довідкою зробити паспорт можна і в дипломатичному представництві, й у центрах «Паспортний сервіс».

Яка вартість оформлення

Вартість дитячого закордонного паспорта така ж, як і дорослого. В Міграційній службі  – 856 гривень або 1496 залежно від терміновості. Центри «Паспортний сервіс» додатково беруть плату за свої послуги, яка різниться залежно від країни.

Читайте також: Як внести інформацію про дитину в закордонний паспорт

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини