Заяви про пошкоджене житло перевірятиме спеціальна Група

Заяви про пошкоджене житло перевірятиме спеціальна Група

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

30 травня 2023 року Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку надання компенсації за пошкоджене внаслідок російської агресії житло. 

Що змінилося

Власники пошкодженого майна можуть подати документи на компенсацію й через програму єВідновлення в «Дії», і в паперовій формі – через центри надання адміністративних послуг, органи соціального захисту населення або нотаріусів. 

Подаючи заяву на компенсацію, власник бере на себе відповідальність: 

– за вивезення будівельного сміття, що залишиться після демонтажу; 

– за те, щоб роботи з відновлення житла не мали негативного впливу на здоровʼя людей та навколишнє природне середовище. 

Заяви перевірятимуть у двох режимах – вибірково та комплексно. 

Вибірковий моніторинг проводитиме Група підтримки єВідновлення – вивчатимуть не менш як 5 відсотків заяв, за якими в поточному місяці уповноважені органи ухвалили рішення. Група перевірятиме документи протягом 30 календарних днів після закінчення відповідного місяця. 

Заяви для перевірки відбиратимуть автоматично з Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Або якщо заявник звернувся зі скаргою на урядову гарячу лінію щодо дій чи бездіяльності комісії, яка ухвалює рішення про компенсацію.

Читайте також: Стартував другий етап програми єВідновлення

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини