30 травня 2023 року Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку надання компенсації за пошкоджене внаслідок російської агресії житло.
Що змінилося
Власники пошкодженого майна можуть подати документи на компенсацію й через програму єВідновлення в «Дії», і в паперовій формі – через центри надання адміністративних послуг, органи соціального захисту населення або нотаріусів.
Подаючи заяву на компенсацію, власник бере на себе відповідальність:
– за вивезення будівельного сміття, що залишиться після демонтажу;
– за те, щоб роботи з відновлення житла не мали негативного впливу на здоровʼя людей та навколишнє природне середовище.
Заяви перевірятимуть у двох режимах – вибірково та комплексно.
Вибірковий моніторинг проводитиме Група підтримки єВідновлення – вивчатимуть не менш як 5 відсотків заяв, за якими в поточному місяці уповноважені органи ухвалили рішення. Група перевірятиме документи протягом 30 календарних днів після закінчення відповідного місяця.
Заяви для перевірки відбиратимуть автоматично з Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Або якщо заявник звернувся зі скаргою на урядову гарячу лінію щодо дій чи бездіяльності комісії, яка ухвалює рішення про компенсацію.
Читайте також: Стартував другий етап програми єВідновлення
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь