Непридатним та знятим з обліку не потрібно оновлювати дані

Непридатним та знятим з обліку не потрібно оновлювати дані

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Згідно з законом про мобілізацію, всі військовозобов’язані повинні уточнити свої облікові дані. Після цього у військовому квитку проставлять спеціальний штрих-код.

Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін у коментарі «Апострофу»  повідомив, що від ТЦК надійшли офіційні роз’яснення, у яких сказано: якщо людина знята з військового обліку за станом здоров’я і має статус непридатної до військової служби, то дані їй оновлювати не треба. І, відповідно, не потрібен штрих-код у військовому квитку.

Решті військовозобов’язаних від 18 до 60 років штрих-код потрібен.

«Навіть якщо є броня. Навіть якщо у військовозобов’язаного є підстави для відстрочення (наприклад, багатодітний батько), він все одно має оновити свої дані», – заявив представник Міноборони.

Дмитро Лазуткін пояснює, що штрих-код потрібний для повноцінного обліку та розуміння, що відбувається у країні з мобілізаційними ресурсами.

«Після оновлення даних у військовому квитку маємо поставити штрих-код. Якщо його немає – значить, інформація не оновлена, й можливо ця людина – ухилянт. Або не встиг. В будь-якому разі це необхідно зробити протягом 60 днів після ухвалення закону», – наголосив він.

За законом про мобілізацію, оновити дані потрібно до 16 липня. 

Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:

Facebook та Телеграм канал – Безоплатні юристи Херсон

Читайте також: Коли повістка вважатиметься врученою

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38 (095) 805 72 99.

2 Коментарів до “Непридатним та знятим з обліку не потрібно оновлювати дані”

Світлана :

Добий день! Мій чоловік після проходження медогляду був виключений с обліку ВЛК 22.09.2022 року бо має проблеми зі здоровʼям . На даний момент ми знаходимося за кордоном і хочемо їхати до Києва в гості , чи не буде потім проблем на кордоні при виїзді з України?

Джавеліна Байрактар :

Доброго дня. Напишіть,будь ласка, нашим юристам за телефоном:+38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини