Пенсійне посвідчення для переселенців. Що потрібно знати

Пенсійне посвідчення для переселенців. Що потрібно знати

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Українці, які стали вимушеними переселенцями до 24 лютого 2022 року, зможуть оформити чи поновити пенсійне посвідчення. 

Досі закон передбачав, що пенсіонеру-переселенцю видають електронне пенсійне посвідчення. Це документ у формі платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням і містить інформацію про власника. Людям, які отримали електронну посвідку, звичайну в паперовій формі не видавали. 

Однак понад пів року пенсіонери-переселенці не могли отримати електронні посвідчення. Ощадбанк, який опікувався цим процесом, від літа 2022 року призупинив видачу. 

На виплату пенсій це не вплинуло, але спричинило низку незручностей. Скажімо, людині з інвалідністю посвідчення потрібне для перетину кордону. Або отримання ліків зі знижкою чи безплатно.

Кабмін своєю постановою № 325 від 7 квітня дозволив оформлювати звичайне паперове посвідчення. Ця норма діятиме під час воєнного стану та ще три місяці після його припинення або скасування. Виготовленням посвідок займатиметься Пенсійний фонд.

Звернутися за послугою пенсіонер може в управління пенсійного фонду в будь-якому місті. Ця установа працює за принципом екстериторіальності, тобто не зважаючи на фактичне місце проживання людини.

Читайте також: Як відновити втрачене пенсійне посвідчення

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини