Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення. Це допоможе вдосконалити систему забезпечення протезами українців, які їх потребують.
Серед ключових змін:
– Рішення про потребу в протезі тепер може ухвалювати мультидисциплінарна команда, яка працює з людиною у лікарні та знає про її потреби. Якщо людина вже має висновок МСЕК чи довідку лікарських комісій, нових документів оформлювати не потрібно.
– Скоротили перелік документів. Наприклад, більше не потрібно подавати довідку з місця роботи, навчання чи служби.
– Передбачили можливість ремонту протеза коштом держави, а саме – замінювати куксоприймач та елементи кріплення. Ця норма діє в межах гарантійного строку. Якщо протез пошкоджений внаслідок війни, його ремонт також покриватиме держбюджет.
– Дозволили за гроші держави обслуговувати в Україні протези, встановлені за кордоном. Такий виріб та особу, яка його отримала, необхідно зареєструвати в Централізованому банку даних з проблем інвалідності.
– Вартість протеза для дітей прирівняли до вартості протеза для дорослих. Адже комплектуючі коштують фактично однаково. Це дозволить виготовляти в Україні якісніші дитячі протези. За ці вироби підприємства отримають повне відшкодування від держави.
– Спростили процедуру призначення колісних крісел з електроприводом – тепер це відбуватиметься за загальною процедурою, як і будь-якого іншого засобу реабілітації.
Читайте також: Якими будуть пенсії по інвалідності у 2024 році
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38 (066) 945 65 60.
Залишити відповідь