Уряд збільшив тривалість надання компенсацій за працевлаштування вимушених переселенців. Замість двох місяців роботодавець отримуватиме гроші від держави три місяці. А за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю – плата буде пів року.
Зміниться й суми компенсації. Вона залежить від розміру мінімальної зарплати. Досі мінімалка становила 6,7 тисячі гривень на місяць, а з 1 січня її підвищили до 7,1 тисячі, а з 1 квітня – до 8 тисяч гривень.
Тож якщо роботодавець приймає на роботу переселенця, то наступного року він матиме право на компенсацію до 24 тисяч гривень за особу. За роботу для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю виплати можуть сягати 48 тисяч на кожного такого працівника.
Роботодавці, які працевлаштують переселенців, можуть подавати заявки на компенсації в електронній формі — через Єдиний державний вебпортал е-послуг «Дія».
Також можна звернутися до центру зайнятості, подати заяву в паперовій формі чи відправити на електронну пошту.
Подавати заяви на компенсації за надання роботи переселенцям можна не раніше, ніж після п’яти робочих днів після працевлаштування.
Читайте також: Ідентифікацію пенсіонерів продовжили до кінця березня
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38 (066) 945 65 60.
Залишити відповідь