Кабінет міністрів України схвалив Стратегію державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року.
Вона передбачає державну підтримку ВПО на всіх етапах – від евакуації, у процесі соціальної адаптації на новому місці й до моменту повернення до місця постійного проживання.
«Маємо зосередитися на інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громадах, які ][ приймають. Це й доступ до освітніх послуг, і працевлаштування, й підтримка самозайнятості. Важлива складова – надання психологічної допомоги», – наголосила віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук.
Стратегія передбачає 5 цілей:
– Реагування держави на виклики внутрішнього переміщення.
– Евакуація громадян із небезпечних районів і задоволення їхніх гуманітарних потреб.
– Адаптація на новому місці проживання.
– Інтеграція та розвиток внутрішньо переміщених осіб у територіальних громадах, які їх приймають.
– Підтримка безпечного повернення до покинутого місця проживання та реінтеграції.
На квітень 2023 року в Україні зареєстровано 4,8 мільйона внутрішньо переміщених осіб. З них 1,1 мільйона людей стали вимушеними переселенцями двічі. Тобто із 2014 року виїхали з Донецької та Луганської областей, а тепер – мусили змінити місце проживання знову.
Читайте також: Довідка переселенця не скасована. Що робити?
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь