Свідоцтва про народження дітей, видані в консульських установах, мають таку ж юридичну силу, як і документи, отримані у відділі Державної реєстрації актів цивільного стану в Україні.
При реєстрації дитини в посольстві один із батьків або обидвоє мають бути громадянами України. У ДРАЦСі – зареєструвати дитину можуть громадяни України, іноземці та особи без громадянства.
Актові записи складають безпосередньо в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.
Консульства й представництва роблять записи на папері. Ці документи передають на зберігання до Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Києві та для внесення їх до Реєстру. Тільки тоді свідоцтво підтягнеться в «Дії». Адже ця платформа бере інформацію з українських офіційних реєстрів.
Якщо дитину зареєстрували в місцевих органах інших держав – відомостей про це в «Дії» не буде.
Важливо, зареєструвати розірвання шлюбу та зміну імені у консульстві можуть тільки українців, які постійно проживають за кордоном та підтверджують це документами.
Відділи ДРАЦС в Україні реєструють усі види актів на період воєнного стану за принципом екстериторіальності, тобто незалежно від місця проживання заявника, місця народження дитини чи проживання батьків, місця смерті особи.
Читайте також: Народження дитини за кордоном: як зареєструвати немовля
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь