Після повномасштабного вторгнення росії багато українок виїхали за кордон і народили дітей. Виникає питання, якщо жінка народила за кордоном, куди звертатися для реєстрації малюка?
За кордоном державну реєстрацію народження дитини проводять дипломатичні представництва та консульські установи України.
Для цього потрібно:
1. Письмова або усна заява батьків чи одного з них. Її надають до дипломатичного представництва або консульської установи України за місцем народження дитини або за місцем проживання батьків.
2. Якщо батьки з якихось причин не можуть зареєструвати дитину, це роблять її родичі.
3. Після подання документів консул реєструє народження дитини. Визначає її походження, записує прізвище, ім’я та по батькові.
Заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобов’язані подати не пізніше як за 1 місяць після появи малюка на світ.
Які документи треба пред’явити консулу:
– Документ медичного закладу про народження дитини або довідку від лікаря, який надавав допомогу при пологах.
– Паспорт або інші документи, що посвідчують особи батьків (одного з батьків).
– Документ, який є підставою для внесення відомостей про батька (свідоцтво про шлюб, заява матері, заява батька про визнання батьківства тощо).
Реєстрація народження та видача свідоцтва – безплатні.
Читайте також: Новонародженого можна зареєструвати онлайн
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь