Якщо власник магазину, директор, охоронець чи продавець просить показати ваші особисті речі, вимагайте пред’явити документи, які є підставою для обшуку. Адже працівники торговельного закладу таких повноважень не мають.
Є випадки, коли в охоронців виникають сумніви чи підозри щодо особи. Тоді вони можуть слідкувати за товарами та діями покупців за допомогою камер спостереження, якщо такі встановлені.
Охоронець має право викликати поліцію, якщо:
– на виході з супермаркету спрацювала противикрадна рамка;
– камери стеження зафіксували, що покупець щось украв;
– покупці помітили крадія і повідомили охоронцеві.
Обшук речей покупця без його згоди та без залучення поліції – це порушення закону. Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність. Їх гарантують стаття 29 Конституції України та стаття 289 Цивільного кодексу.
Якщо ви проти огляду речей, але охоронець погрожує чи не випускає з магазину – викликайте поліцію.
Читайте також: Зникли речі з камери зберігання в магазині. Що робити
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь