Приписне посвідчення: що це таке і як його отримати

Приписне посвідчення: що це таке і як його отримати

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

В Україні ведеться чіткий військовий облік, до якого залучені всі громадяни, які відповідають певним критеріям. Для військовозобов’язаних та резервістів передбачена видача військового квитка або тимчасового посвідчення. Крім цих документів існує також приписне посвідчення.

Що таке приписне посвідчення?

Це документ військово-облікового типу, який підтверджує постановку особи на військовий облік. Простіше кажучи, воно слугує доказом, що людина не нехтує правилами.

Хто має отримати приписне посвідчення?

Отримати цей документ зобов’язані всі юнаки, які досягли 17-річного віку протягом поточного року.

Як підлітку стати на військовий облік?

Зазвичай юнаки отримують повістку від районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки або з навчального закладу, де навчаються. Така повістка вказує на необхідність з’явитися до ТЦК за місцем реєстрації, щоб стати на облік.

Важливо: звернутися до ТЦК необхідно впродовж січня – березня поточного року.

Наприклад: з 1 січня по 31 березня 2023-го відбувалася приписка до призовних дільниць громадян 2006 року народження. Закон також передбачає, що протягом цього ж року вони мають право пройти додаткові заходи з приписки.

Як юнаку стати на військовий облік та отримати приписне посвідчення?

  1. З’явитися до ТЦК за місцем реєстрації.
  2. Мати при собі: 
    • паспорт громадянина України;
    • ідентифікаційний код.
  3. Взяти інші документи, які можуть знадобитися. Їх зазвичай видають у школі, в місцевій раді або старостинському окрузі.
  4. Пройти медогляд.

Неявка юнака до ТЦК для постановки на облік призводить до адміністративної відповідальності. Рішення про штраф ухвалює начальник ТЦК.

Підписуйтесь на наші сторінки у соціальних мережах:

Facebook та Телеграм канал – Безоплатні юристи Херсон

Читайте також:  Деяким студентам дозволять не подавати військово-облікові документи до вишів

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Задля безпеки та зручності клієнтів особистий прийом у Херсоні проводиться виключно за попереднім записом за номером телефона +38 (095) 805 72 99.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини