Як оформити довідку про інвалідність за кордоном

Як оформити довідку про інвалідність за кордоном

Джавеліна БайрактарДжавеліна Байрактар

Щоб оформити довідку про інвалідність за межами України, потрібно:

1. Надіслати документи сімейному лікарю в Україні, з яким укладена декларація (якщо її немає – підпишіть на сайті). Відправити їх можна поштою або електронною поштою. Всі медичні документи мають бути українською мовою. 

2. Лікар передасть ці документи на розгляд лікарсько-консультативній комісії (ЛКК).

3. ЛКК перевірить інформацію та ухвалить рішення.

4. Якщо комісія вирішить, що необхідно провести медико-соціальну експертну комісію (МСЕК), ваші документи передадуть туди для проведення заочної експертизи.

5. Якщо людина не може прибути на особистий огляд, МСЕК може ухвалити рішення про інвалідність на підставі направлення лікарсько-консультативній комісії закладу охорони здоров’я.

6. Під час війни дію довідки про інвалідність автоматично продовжують на весь період воєнного стану, та протягом шести місяців після його припинення або скасування.

Якщо дитині з інвалідністю за кордоном виповнилося 18 років, вона має пройти медико-соціальну експертизу на МСЕК. Адже критерії інвалідності дітей та дорослих відрізняються. 

Дитина має пройти обстеження за кордоном. Усі медичні документи потрібно перекласти українською мовою й направити їх сімейному чи іншому лікарю в Україну. Він оформить форму 088/о, а ЛКК направить документи на МСЕК для заочної експертизи та встановлення інвалідності.

Читайте також: Що потрібно для проходження МСЕК

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Telegram, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожi новини