Уряд визначив порядок надання державної допомоги на поточний ремонт пошкодженого житла, повідомляє Урядовий портал. Зробити це можна за допомогою послуги єВідновлення.
Отримати допомогу можуть усі громадяни України, чиє житло пошкоджене внаслідок бойових дій, не було відремонтоване раніше та якщо воно придатне до відновлення. Це стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень.
Пріоритет надаватимуть:
– учасникам бойових дій
– людям з інвалідністю внаслідок війни
– ветеранам війни
– членам сімей загиблих військових
– мобілізованим
– багатодітним родинам
– людям з інвалідністю І та II груп
– батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу
– опікуна та піклувальникам
– прийомним батькам та патронатним вихователям
– дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.
Як зареєструватись:
– Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно. Це можна зробити в «Дії», через ЦНАП або нотаріуса.
– Відкрити рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми. Замовити картку можна в банківському застосунку або у відділенні банку.
– Подати заяву на компенсацію в «Дії».
Спеціальна Комісія розгляне заяву, обстежить пошкоджене майно, внесе дані про нього в Реєстр пошкодженого та знищеного майна, визначить вартість його відновлення.
Розглянути заяву та ухвалити рішення про компенсацію мають протягом 30 календарних днів. Людині надійде підтвердження й кошти на картку єВідновлення.
За ці кошти можна купити будівельні матеріали, вікна, двері, покрівлю, а також оплатити будівельні роботи. Але замовити послуги можна тільки тим підрядникам, які мають відповідні MCC-коди (це код, за допомогою якого платіжні системи розуміють, чим займається підприємство) чи торговельні коди.
Використати компенсацію можна протягом року з моменту нарахування.
Читайте також: Гроші або сертифікат: що потрібно знати про компенсації за зруйноване житло
Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.
Електронна адреса: [email protected] або чат-бот на сайті.
Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.
Залишити відповідь